Від відкритих даних до civic tech

У четвер, 27 жовтня, координаторка ініціативи “Дані міст” Руслана Величко, взяла участь та презентувала, як на основі відкритих даних можна створити civic tech сервіси.

Руслана Величко розповідала про функціонал локальних сервісів RADA4YOU на регіональному форумі із побудови ефективного діалогу та співпраці між органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями та громадянами “ВзаємоДІЯ: влада і громада”.

Відкриті дані дають багато можливостей для місцевих громад. Це не тільки можливість аналізувати дані, а й реплікувати різноманітні сервіси, що вже були розроблені різними громадськими організаціями та ініціативами. В українських містах доволі просто запустити сервіси RADA4YOU, що є реплікою австралійського сервісу, який моніторить парламентські голосування.

Локальні сервіси Rada4You в першу чергу допоможуть контролювати депутатів, але не тільки.

“Локальний сервіс Rada4You — це зручний калькулятор, що порахує найбільших прогульників сесій міської ради, розповість яка фракція найдисциплінованіша, хто є другом по голосуванню депутата тощо, це зручний візуалізатор, що дасть не тільки цифри, а й оформить запитувану інформацію у зручний та зрозумілий графік/діаграму”, – розповіла Руслана Величко.

Також локальний сервіс Rada4You за потреби віддасть всі необхідні дані для більш глибшого аналізу та порівння. Нещодавно на локальних сервісах у містах Львів та Дрогобич був запущений модуль “Політики”, де з декількох голосувань користувач може створити потрібну політику та відслідкувати індекс підтримки даної політики кожним депутатом.