У Коломиї дата-активісти та управлінці разом вчились, як з користю відкривати дані

У Коломиї 30 листопада експерти ініціативи “Дані міст” відкривали секрети якісної роботи з OPEN DATA для місцевих дата-активістів та міських управлінців.

У Коломиї 30 листопада експерти ініціативи “Дані міст” відкривали секрети якісної роботи з OPEN DATA для місцевих дата-активістів та міських управлінців.

Це стало можливим завдяки перемозі Коломиї у конкурсі “Відкритий виклик”, що його спільно проводять в Україні TechSoup та Громадянська мережа ОПОРА. Один з приємних бонусів конкурсу для міст – це залучення дата-фахівців до навчання і впровадження політики відкритих даних на місцевому рівні.

Отож, у Коломию на чотиригодинний навчальний інтенсив навідались дата-аналітик Григорій Сорочан (ОПОРА)  та представник  TechSoup Недім Усенов. Учасники освітнього спринту за короткий відрізок часу отримали базовий набір знань, необхідний для якісної імплементації політики відкритих даних. Зокрема, говорили про таке:

  • нормативна база, що регулює в Україні політику відкритих даних;
  • формати даних і машиночитність;
  • робота з OPENREFINE (чистка даних);
  • дата-середовище: де шукати підтримку.
Після заходу Григорій Сорочан відзначив, що метою зустрічі було не тільки надати практичну й теоретичну основу у темі відкритих даних для учасників, але й надихнути їх не боятись починати працювати практично, “вичищати дані”, публікувати набори.
Недім Усенов ознайомив присутніх з діяльністю TechSoup Europe та зазначив, що за час спілкування з керівництвом міста в рамках “Відкритого виклику” відчув значну енергію, бажання розвиватися та потенціал до розвитку теми у Коломийській міській раді.
Не обійшлося й без жартів. Так, керуючий справами виконавчого комітету Коломийської міської ради Тарас Кухтар під час сесії, що була присвячена програмному продукту для чистки даних OpenRefine, спитав: “Де ви були зі своїм OpenRefine, коли ми у 2008 році працювали над реєстром виборців?”.

 Нагадаємо, схожі інтенсиви будуть організовані також у Вознесенську та Ужгороді.

Подія організована в рамках «Відкритого виклику». Саме завдяки перемозі у цьому Конкурсі муніципалітет Коломиї виграв для міста право на низку ексклюзивних освітніх та практичних заходів з відкриття даних.

 «Дані міст» – це opendata-ініціатива, співорганізаторами якої є Громадянська мережа ОПОРА (Україна) та TechSoup (Польща). Місія – докласти всіх зусиль, аби політика відкритих даних була успішно впроваджена в українських містах. Ми відкриті до співпраці. Є питання чи пропозиції? Пишіть сюди: danimist@opora.org.ua.