Хто володіє інформацією – володіє світом. Зараз у всьому світі дані – це рушій, який рухає економіку, державне та місцеве управління, громадський сектор та журналістику. Рішення на основі даних, сервіси на основі даних, розслідування на основі даних. Влада, виконуючи свої функції в усіх напрямах та сферах життєдіяльності міста, взаємодіючи з громадянами та бізнесом, щомиті створює, генерує величезний об’єм інформації, яку ми назвемо публічні дані.

Але чи використовуються вони належним чином? Які це дані? Де вони створюються та у якому форматі зберігаються? Як їх використати, щоб вирішити проблеми в місті чи покращити сучасний стан справ?
Запровадження, підтримка та контроль за політикою відкритих даних в кожному окремому місті – це ключ до відповіді на ці питання. Ключ до відкритих даних, а отже – до якіснішого прийняття рішень, інвестицій, розвитку ІТ-середовища, технічних сервісів для влади, бізнесу, громади, наукового середовища. Це ключ до розумного, успішного та прогресивного міста. Адже саме такого міста прагнуть його мешканці та справжні управлінці.

Саме тому TechSoup працює в Україні з містами та впровадженням політики відкритих даних.

У 2016 році TechSoup з Громадянскою мережею ОПОРА започаткував проект Apps4Cities Challenge, який мав на меті згуртувати журналістів, громадських активістів, науковців, IT-сектор тощо та створити ту синергію для розробки потрібних сервісів для міст.

На Конкурс подалося 68 команд, з яких журі та за допомогою он лайн голосування ми відібрали найкращих 20 ідей. Три команди пройшли інкубацію та повноцінно запустили власні проекти.

У 2017 році команда “Дані міст” розпочала роботу з містами та розпорядниками даних з конкурсом “Відкритий виклик”. На конкурс подалося 55 міст. З них було обрано 5 міст: Коломия, Рівне, Вознесенськ, Ужгород, Миколаїв.

Для цих міст було зроблено аудит даних, розгорнуто три Портали відкритих даних та запущено освітні сервіси на основі їх відкритих даних.

Портал відкритих даних міста Коломия
Навчальна програма “Мануфактура даних”