Хто володіє інформацією – володіє світом. Зараз у всьому світі дані – це рушій, який рухає економіку, державне та місцеве управління, громадський сектор та журналістику. Рішення на основі даних, сервіси на основі даних, розслідування на основі даних. Влада, виконуючи свої функції в усіх напрямах та сферах життєдіяльності міста, взаємодіючи з громадянами та бізнесом, щомиті створює, генерує величезний об’єм інформації, яку ми назвемо публічні дані.

Але чи використовуються вони належним чином? Які це дані? Де вони створюються та у якому форматі зберігаються? Як їх використати, щоб вирішити проблеми в місті чи покращити сучасний стан справ?
Запровадження, підтримка та контроль за політикою відкритих даних в кожному окремому місті – це ключ до відповіді на ці питання. Ключ до відкритих даних, а отже – до якіснішого прийняття рішень, інвестицій, розвитку ІТ-середовища, технічних сервісів для влади, бізнесу, громади, наукового середовища. Це ключ до розумного, успішного та прогресивного міста. Адже саме такого міста прагнуть його мешканці та справжні управлінці.

Саме тому TechSoup працює в Україні з містами та впровадженням політики відкритих даних.

У 2016 році TechSoup з Громадянскою мережею ОПОРА започаткував проект Apps4Cities Challenge, який мав на меті згуртувати журналістів, громадських активістів, науковців, IT-сектор тощо та створити ту синергію для розробки потрібних сервісів для міст.

На Конкурс подалося 68 команд, з яких журі та за допомогою он лайн голосування ми відібрали найкращих 20 ідей. Три команди пройшли інкубацію та повноцінно запустили власні проекти.

У 2017 році команда “Дані міст” розпочала роботу з містами та розпорядниками даних з конкурсом “Відкритий виклик”. На конкурс подалося 55 міст. З них було обрано 5 міст: Коломия, Рівне, Вознесенськ, Ужгород, Миколаїв.

 

Для цих міст було зроблено аудит даних, розгорнуто три Портали відкритих даних та запущено освітні сервіси на основі їх відкритих даних.

Громадський портал відкритих даних міста Рівне

Портал відкритих даних міста Коломия

Портал відкритих даних міста Вознесенськ

Зараз команда “Дані міст” працює з навчальною програмою “Мануфактура даних”