Коломия приймала другий навчальний модуль “Мануфактури даних”

Ініціатива “Дані міст” 15 та 16 березня 2019 року провола у Коломиї другий навчальний модуль “Мануфактура даних”. На цей раз міська рада не учасник конкурсу “Відкритий виклик”, а розповідає представникам міських рад з усієї України про те, як скористалися здобутими завдяки проекту та Фундації TechSoupEurope знаннями.

Міський голова Ігор Слюзар привітав гостей з Полтавської, Харківської, Донецької, Львівської, Київської та Івано-Франківської областей у Коломиї та розповів про те, чому для місцевого самоврядування важливо відкривати інформацію, якою володіє.

–       Головне, що влада може зробити у відповідь на критику, – наголосив Ігор Слюзар, – це зробити роботу прозорою, щоб громадськість бачила, що зроблено, за які кошти і які виконавці. Тому міська рада і впроваджує політику відкритих даних, щоб журналісти, представники бізнесу мали змогу отримати інформацію в тих форматах, у яких їм зручно.

–       Уся робота у напрямку відкритих даних у Коломиї поки що не привела до перших місць у рейтингу прозорості, – розповів керуючий справами виконкому Тарас Кухтар, – проте ми радо впроваджуємо пропозиції громадських організацій та міжнародних проектів, які вони нам надають.

Так, завдяки проекту “Дані міст” у Коломиї здійснено аудит даних та створено портал відкритих даних, практично готовий до запуску освітній сервіс на основі відкритих даних. Спільно з ГО Асоціація економічного розвитку Коломийщини у рамках проекту “Створення умов для легкого і вільного доступу до інформації про власність громади” за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні створено інтерактивну карту міста. 12 проектів реалізовується в Коломиї за фінансового, технічного та консультаційного супроводу проекту ПРОМІС.

Учасники навчальної програми “Мануфактура даних” на другому навчальному модулі опрацьовулали домашні завдання та формували рекомендації до аудитів даних у своїх містах. Також, на навчальному модулі разом з менторами розпочали очистку даних на основі аудитів даних, зо були проведені у проміжку між навчальними модулями.

На другому навчальному модулі команда “Дані міст” презентувала для учасників посібник “Відкриті дані для міст. Практичний аспект” у якому надали відповіді на найбільш розповсюдженні питання, що цікавили чиновників за весь час роботи експертів у містах.

Вже скоро навчальний посібник буде доступний і у електронній версії.