Візуалізація даних – це спосіб коротко і зрозуміло пояснити будь-яку складну інформацію про різні сфери життя міста. Мешканцям Рівного розповідали, як освоїти це «кунгфу».
Зокрема, учасники візуалізували час, який змогли протриматися на посту голови-попередники діючого очільника області – Олександра Данильчука.
Сам воркшоп з візуалізації даних відбувся у рамках освітньої програми, яку розробила для Рівного ініціатива «Дані міст», адже міська рада перемогла у конкурсі «Відкритий виклик» і виграла для містян таку нагоду.
Шансом освоїти майстерність у цій сфері скористалися управлінці міськради та місцеві активісти. Зокрема, на воркшоп завітала Катерина Шарпата, активістка з Луцька.
– Open Data Boost – не перший воркшоп з візуалізації даних, на якому мені вдалось побувати, але видався надзвичайно корисним. Якщо на попередніх подібних заходах мені вдалось навчитись працювати з відкритими даними, то знання і досвід, отримані на сьогоднішньому воркшопі, дозволять в майбутньому візуалізувати дані і доносити їх у зручній для сприйняття формі до інших, – сказала Катерина Шарпата після воркшопу.
Віталій Лебедюк, керівник громадської організації «Школа політичної аналітики «Поліс», додав, що йому особливо сподобалися частина про мову R.
– Воркшоп цікавий не лише тим, що присвячений сучасній і найпопулярнішій мові програмування R, а й тим, що тренер багато уваги приділив основам мови статистичного програмування і яскравим прикладам, – відзначив Віталій Лебедюк. – Навчання такого формату корисне для слухачів, оскільки дозволяє опанувати навички збору, аналізу й візуалізації безлічі інформації за допомогою сучасних інструментів і за підтримки фахових тренерів.
Тренер Андрій Савчук, представник Громадянської мережі ОПОРА в ініціативі «Дані міст», зазначив, що містяни дуже активні у темі open data. «Публіка мені дуже сподобалася! Важливо, що захід відвідали не лише молодь, а й управлінці.», – заявив він наприкінці заходу.
Якщо вам не вдалося скористатися нагодою і відвідати вокршоп з візуалізації, пропонуємо Вам зараз коротко ознайомитися із секретами цього сектору роботи з даними.
Воркшоп «OPEN DATA BOOST: як візуалізувати дані міста» від «Даних міст»
Візуалізація даних – це спосіб просто і лаконічно розповідати про складне, унаочнювати великі масиви інформації. Наприклад, проілюструвати основні пасажиропотоки у місті. Показати стан зношеності міської інфраструктури чи рівень оплати комунальних послуг по районах в одному відеоролику чи за допомогою інтуїтивно зрозумілого онлайн-сервісу, замість публікувати складні та незрозумілі таблиці і паки документів.
Приклади хороших візуалізацій
Історія на базі відкритих статистичних даних про суспільну ситуацію із наркотиками (США) – ТУТ
Канал із відеовізуалізаціями даних: ТУТ
Приклади візуалізацій на базі українських відкритих даних: ТУТ
Мова R
Освоєння мови R та основних видів візуалізації з її допомогою: ТУТ, ТУТ і ТУТ
Нагадаємо, що подія організована в рамках «Відкритого виклику». Саме завдяки перемозі у цьому Конкурсі Рівне виграло право на низку ексклюзивних освітніх та практичних заходів з відкриття даних.
«Дані міст» – це opendata-ініціатива, співорганізаторами якої є Громадянська мережа ОПОРА (Україна) та TechSoup (Польща). Місія – докласти всіх зусиль, аби політика відкритих даних була успішно впроваджена в українських містах. Ми відкриті до співпраці. Є питання чи пропозиції? Пишіть сюди: danimist@opora.org.ua. Наш сайт: danimist.org.ua. Шукайте нас також у соцмережах.