На воркшопі з візуалізації даних, який в Коломиї відбувся 13 лютого, учасники порівняли зарплатню мешканців великих міст Івано-Франківщини. Коломия пасе задніх.
На воркшопі з візуалізації даних, який в Коломиї відбувся 13 лютого, учасники порівняли зарплатню мешканців великих міст Івано-Франківщини. Коломия пасе задніх.
Про це повідомили співорганізатори заходу.
Відповідно до даних з відкритих джерел, які візуалізовували на освітній події, найвища середня заробітна плата у Бурштині. Потім ідуть Яремче, Івано-Франківськ, Болехів, Калуш і аж наприкінці – Коломия. Зарплатні в регіоні коливаються від семи до чотирьох тисяч гривень.
Візуалізація даних – спосіб коротко і зрозуміло пояснити будь-яку складну інформацію про різні сфери життя міста. Воркшоп на цю тему відбувся у рамках ексклюзивної освітньої програми, яку розробила для Коломиї ініціатива “Дані міст”, адже міська рада перемогла у конкурсі “Відкритий виклик” і виграла для містян таку нагоду.
Шансом освоїти майстерність у цій сфері скористалися місцеві активісти, управлінці міськради, дівчата і хлопці з місцевого ІТ-середовища.
Зокрема, на воркшоп прийшов Руслан Вістовський, громадський активіст з Асоціації економічного розвитку Коломийщини. Він зазначив, що відкриті дані – це дуже цікава сфера, інформацією з якої міщанам ще потрібно вчитися оперувати.
– Це процес, що вимагає вміння застосовувати насправді прості у використанні інструменти, – зазначив він. – Для мене ознайомлення з новими підходами в роботі з даними є корисними тому, що це дозволить швидше та якісніше їх опрацювати, щоб використовувати в подальшій діяльності.
Керуючий справами виконкому Коломийської міської ради Тарас Кухтар розповів, навіщо воркшоп управлінцям міськради. Каже, захід є корисним тому, що представники міської влади спільно з громадськими активістами працюють над інтерактивною картою міста та візуалізацією міських фінансів у форматі “Відкритий бюджет”.
Тренер Андрій Савчук, представник Громадянської мережі ОПОРА в ініціативі “Дані міст”, зазначив, що йому дуже приємно бачити, як до ідей з обробки та візуалізації даних підключаються не лише мегаполіси, а й невеликі міста. Це, на його думку, свідчить про позитивні тенденції.
Нагадаємо, «Дані міст» – це opendata-ініціатива, співорганізаторами якої є Громадянська мережа ОПОРА (Україна) та TechSoup (Польща). Місія – докласти всіх зусиль, аби політика відкритих даних була успішно впроваджена в українських містах. Ми відкриті до співпраці. Є питання чи пропозиції? Пишіть сюди: danimist@opora.org.ua.