Відкриті дані для міст. Практичний аспект

Шановні Читачі,

з радістю передаємо у ваші руки цей посібник, створений у рамках ініціативи “Дані міст” з метою популяризації руху відкритих даних!

Дані – це ресурс, яким потрібно ділитися. Адже разом ми можемо більше, ніж наодинці. Публікація “Відкриті дані для міст” – це не тільки корисне зібрання порад, досвіду та рішень, але й розгорнута інструкція на тему впровадження політики відкритих даних.

Як? Де? Чому? Видання містить корисні та дієві рекомендації у сфері чистки, вибору формату, публікації та аудиту наборів даних. Книга розрахована на ши-рокий загал, але стане в нагоді та буде особливо корисною для органів влади, журналістів та громадських активістів, які працюють з даними.

Відкриті дані потрібно використовувати не лише задля виконання покладених державою обов’язків, але й для прийняття рішень. Дані можуть допомагати та показувати, де у місті найболючіша зона, що потребує якнайшвидшої до-помоги (дані щодо матеріально-технічної бази навчальних закладів, медичних закладів, дані щодо швидкості реагування швидкої медичної допомоги по ра-йонах, дані щодо району, де населення найбільше користується соціальною допомогою тощо). І якщо зрозуміти та усвідомити, якою силою та яким важ-ливим інструментом є відкриті дані, то можна в рази поліпшити якість управ-ління містом, дізнатися більше про населення та його потреби, передбачити та допомогти вирішити ситуації, перш ніж вони стануть проблемою.

Потенціал відкритих даних – це в першу чергу інвестиція у майбутнє, адже в подальшому дані можуть принести не тільки відкритість та прозорість для міста, але й зменшити кількість запитуваної інформації, що значно скоротить час для обробки таких запитів. Наприклад, у місті Гданськ (Польща) всі запити на публічну інформацію та відповіді на них публікуються в режимі реального часу. Дані можуть використовуватися не тільки для контролю, але й для ство-рення зручних умов жителям міста. Якщо публікувати дані у правильному ма-шиночитному форматі, то на основі цих даних можна створити різноманітні сервіси, починаючи з інформації про школи, лікарні та завершуючи найбільш безпечними маршрутами від роботи до домівки, включаючи інформацію про якість повітря. Дані можуть передавати інформацію та продемонструвати, яка сфера зайнятості найбільш оплачувана у вашому місті, а яка найбільш запиту-вана, яка послуга для жителів на сьогодні є найбільш затребуваною та необхід-ною тощо. Як висновок – дані можуть допомогти знайти відповідь на багато існуючих та гострих запитань.

Але для подібного ефекту органи місцевого самоврядування повинні публікувати дані так, щоб їх можна було легко використовувати та мати змогу для автоматизованої обробки.

Ми сподіваємося, що у Вас вже є розуміння щодо важливості відкритих даних міст. У цьому посібнику ми намагатимемося поглибити знання більш практич-ними та наочними порадами, які допоможуть зробити Ваше місто прозорішим та комфортнішим.

Бажаємо приємного користування!

Залишити відповідь